1. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu
5 lutego – wtorek – św. Agaty, dziewicy i męczennicy
6 lutego – środa – św. męczenników Pawła Miki i towarzyszy

2. W naszej parafii przeżywamy dziś Uroczystość odpustową ku czci św. Jana Bosko. Dla nas Salezjanów wspomnienie św. Jana Bosko, wychowawcy i nauczyciela młodzieży, naszego założyciela jest jednym z ważniejszych dni w roku. Słowo Boże głosi dziś do nas ks. Dariusz Mikołajczyk, salezjanin z Warszawy. Dziękujemy dziś Bogu za dar ks. Bosko. Po każdej Mszy św. odbędzie się ucałowanie jego relikwii.

3. W poniedziałek, po Mszy św. o godz. 18.00 – modlitwa wstawiennicza dla wszystkich, którzy mają problemy zdrowotne, rodzinne czy duchowe.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlić się o powołania.

6. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego po: katolicką prasę, dewocjonalia, Pismo Święte oraz kalendarze Diecezji Łowickiej.

Dzisiaj, w Uroczystość odpustową św. Jana Bosko, nasze Oratorium ogłasza nową formę wsparcia dzieci i młodzieży. Jest nią program stypendialny, z którego będą mogły korzystać osoby w wieku od 6 do 26 lat. Program stypendialny będzie realizowany w partnerstwie z naszą parafią św. Cyryla i Metodego. By móc skorzystać z tej formy pomocy, trzeba będzie złożyć odpowiedni wniosek wraz z załącznikami. Może to uczynić sam młody człowiek lub rodzice dziecka. Pierwsza tura naboru wniosków będzie trwała od jutra przez dwa najbliższe tygodnie do 17.02.2019. Drugi nabór wniosków będzie na przełomie czerwca i lipca. Szczegółowe informacje na ten temat znajdziemy na stronie internetowej naszej parafii oraz na profilu społecznościowym Oratorium.
Zachęcamy też wszystkich parafian do sukcesywnego pomnażania Funduszu Stypendialnego, co można uczynić najprościej przez złożenie ofiary do skarbony mieszczącej się po lewej stronie, gdy wychodzimy z kościoła lub osobiście w Oratorium i kancelarii oraz przez konto bankowe Oratorium zamieszczając dopisek „Fundusz stypendialny”.
Już dziękujemy za każdy dar serca na ten szczytny cel!

W ostatnim tygodniu w naszej parafii została odprowadzona na wieczny spoczynek:
Ewelina Zemło, lat 91, z ul. Fieldorfa-Nila
Polećmy jej duszę Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Podziel się z innymi